EĞİTİM:

Renkli Eller Kreş Ailesi olarak gelecekte başarılı, bilgili, eğitimli ve kültürlü nesiller yetişmesinde katkıda bulunmak en başta gelen hedefimiz.

Çocuklarımızı toplum baskısından ve çıtalardan uzak bireysel ve kapasiteleri doğrultusunda yeteneklerini keşfederek eğitim almasını sağlamayı hedefliyoruz. Hayat yolunda daha henüz ilk adımları atmaya çalışırken çocuklarımızı başaramama korkusundan korumak için kendine güvenen ve sağlam adımlarla ilerleyebilen bireyler olmalarını desteklememiz gerekiyor.

Bu desteği ilgi alanlarını ve yeteneklerini keşif etmelerini sağlayarak yaşayacakları başarı duygusu kişiliklerini ve hayata bakış açılarına yön verir.

Yani daha başarılı ve eğitime istekli çocuklar yetişmesi için biz veliler ve öğretmenlerin sabırlı, sevgi dolu ve bilinçli yaklaşımlarda bulunması temel ilkelerimizden olmalıdır.

Bir çocuğun hayatına olumlu veya olumsuz olarak yön vermek siz velilerin elinde olduğu kadar öğretmenlerinde elindedir. Bu yüzden kalifiye öğretmenlerle çalışmak bir eğitim kurumu olarak bizim için çok önemlidir. Kaliteli eğitimin sürekliliği için bu bağlamda öğretmenlerimize hizmet içi eğitim ve Kurucu Müdürümüz tarafından pedagojik eğitimler düzenli olarak sağlanacaktır.

SOSYAL YAŞANTI:

Çocuklarımızın eğitimi kadar sosyal aktiviteleri de önemlidir ve kişiliklerini oluşturur. Teknoloji çağında büyüyen çocuklarımız ne yazık ki teknolojiden gerektiğinden fazla faydalandıkları için hobileri veya düzenli olarak yaptıkları spor çeşitleri azalmıştır. Eğlenerek yaşıtlarıyla beraber düzenli olarak yapılan spor ve müzik dalları hayatlarına Kreş veya anaokulu yaşında girmesi halinde bir aşinalık ve alışkanlık oluşur.

Düzenli olarak yapılan spor çocuklarımızı daha sağlıklı ve geleceğe yönelik daha bilinçli olmalarını müzik ise ek olarak huzurlu ve kendini daha rahat ifade edebilen bireyler olmalarını sağlayacaktır.

BESLENME

Kreşimizde çocuklarımızın düzenli ve sağlıklı beslenmesine çok özen gösteriyoruz. Organik Süt, Yumurta, sebzeler, reçeller ve yoğurt tüketmeye, menünün değişkenliğine, besin değerine ve doyuruculuğuna dikkat ediyoruz. Günlük yemek menüsünü takip edebilmek üzere velilerimize düzenli olarak aylık liste gönderiyor sağlık bakanlığından ve aile ve sosyal politikalar bakanlığı tarafından kontrol edilebilmek için de yemek numunelerini 3 gün uygun şartlarda saklıyoruz.

 

To Top